Turistų išvyka į parodą „ADVENTUR 2017“

 

Geografijos mokytoja Jolita Šatienė pasiūlė vykti į Vilnių ir aplankyti parodą „ADVENTUR 2017“. Ši paroda skatina turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą.

Sausio 20 d. aktyviausi mūsų mokyklos geografijos mylėtojai išvykome į Vilnių, į LITEXPO parodų rūmus. Vos patekus į salę, mus nustebino spalvingi įvairių šalių stendai, ryškūs plakatai, įdomūs suvenyrai. Šių metų parodos tema buvo „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“. Joje pamatėme įvairiausių šalių, tame jų ir Lietuvos, tradicinius valgius, kurių galėjome ir paskanauti.

Vykome ne tik į parodą, bet dalyvavome ir geografijos konkurse ,,Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos‘‘. Konkurse rungėsi 6 mūsų mokyklos mokiniai: Domantas Vareika (6b), Vykintas Kaulinskas (6b), Fausta Langaitė (7a), Dovydas Lukštaraupis (7b), Auksė Karnilaitė (8a), Dovilė Vaičekonytė (8a). Konkurso pradžioje mus pasveikino Vladas Vitkauskas, žymiausias Lietuvos alpinistas, pirmasis lietuvis, sėkmingai įkopęs į Everestą. Klausimai nebuvo labai sudėtingi, tačiau nė vienas konkurso dalyvis nesurinko visų taškų. Geriausiai sekėsi 7b klasės mokiniui Dovydui Lukštaraupiui, kuris surinko 23 taškus, iš 30 galimų.

Po konkurso mes turėjome laisvo laiko, todėl galėjome dar kartą apžvelgti šalių stendus. Atsakydami į klausimus, sukdami „Laimės ratą“, galėjome laimėti įvairių prizų. Prieš renginio pabaigą, dalyvavome pamokoje „Geografijos pamoka kitaip“. 500 mokinių keturi geografijos mokytojai pristatė savo kelionės į Etiopiją įspūdžius. Susipažinome su įvairių Afrikos genčių kultūra ir gyvenimu. Buvo rodomos nuotraukos, vaizdo įrašai. Mus labai sukrėtė vaizdai iš mokyklų Etiopijoje. Pamatėme skurdžias vaikų mokymosi sąlygas, be vadovėlių, sąsiuvinių...

Su pilnais krepšiais lankstinukų ir suvenyrų išsiruošėme į namus. Gera nuotaika, Indonezijos patiekalų skonis, saulėti Turkijos paplūdimiai dar ilgai išliks atmintyje.

 

Dovilė Vaičekonytė (8a) ir Auksė Karnilaitė (8a)