Vienuoliai – maironiečių svečiai

 

Maironiečių organizacijos tikslas ne tik keliauti rašytojų ir įžymių žmonių takais, bet ir kviestis ypatingų, įdomių žmonių į susitikimus.

Spalio 19 dieną mūsų mokyklos maironiečių vadovė, tikybos mokytoja Dalia Balčiūnienė  pakvietė apsilankyti vienuolius iš Baltriškių Zarasų rajono, kurie atstovauja Tiberiados bendruomenę. Juos atlydėjo Pasvalio švento Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Albertas Kasperavičius.

Atvyko trys svečiai iš Baltriškių, t.y. vienas vienuolis lietuvis, vienas prancūzas ir dar ne vienas jaunas vyras, kuris gal siekia būti vienuoliu. Susitikimą pradėjo linksmai ir nuotaikingai grodamas gitara vienuolis  Mišelis. Jis ne tik papasakojo apie gyvenimą vienuolyne, vienuolių misiją, bet ir kaip jie tapo vienuoliais. Buvo smagu išgirsti ir vienuolio iš Prancūzijos pasakojimą, bandymą kalbėti lietuviškai (jis Lietuvoje dar tik vieneri metai).

Pasiklausyti ypatingų svečių atėjo aštuntokai, septintokai ir netgi šeštokai. Mokiniai drąsiai atsakinėjo į vienuolių klausimus, bet baiminosi jų ko nors paklausti. Svečiai kalbėdami nuolat šypsojosi, visus nuteikė tokia tikėjimo šviesa, kuri prašviesino niūroką ir lietingą dieną.

Neprailgo susitikimas su vienuoliais. Išeidami kalbėjomės, svarstėme, aptarėme. Tokie susitikimai nuskaidrina sielą, padeda pažinti tikėjimą ir nuoširdžiai melstis.

 

Brigita Lazickaitė (7b)