Ekskursija į Tervetės gamtos parką                    

Mes, Svalios 3a klasės ir Tetirvinų skyriaus 2-3 klasių mokiniai ir tėveliai, rugsėjo 19 d. keliavome į Latvijos Tervetės gamtos parką. Atvykus mus pasitiko tikra Ragana, su kuria svečiavomės magiškame miško pasakų pasaulyje.

Tervetės gamtos parkas, užimantis apie 1200 ha teritoriją, suskirstytas į kelias zonas. Ypač smagu buvo Nykštukų miške pasisvečiuoti mažutėlėse sodybose, kur nameliuose įrengti maži staleliai, kėdutės ir lovelės. Nykštukų miestelyje įrenginėjami modernūs namukai.

Pasakų miške mūsų  laukė mediniai pasakų personažai, o taip pat ir… stebuklai. Čia nuo pušies kamieno žvelgė storas voras, kabojo milžiniški šikšnosparniai, o miško glūdumoj tikra ragana Kika virė stebuklingą žolelių arbatą ir vaišino kiškio spirutėmis. Pasakų miške vinguriuoja Miško motinos takas, palei jį įrengti spalvingi stendai ir skulptūros: nykštukai, grybai, uogos.       

Pasigėrėti miško didybe įlipome į vieną didžiausių medinių apžvalgos bokštų Latvijoje, kuris 39 metrus  iškilęs virš pušų viršūnių, kurių  amžius  siekia net 300 metų. Pailsus kojoms, po parką važinėjomės pasakų garvežiuku. Iš gamtos parko į autobusą grįžome ilgu rąstiniu tiltu virš kelio.

Išvykoje patyrėme daug nepakartojamų  įspūdžių, kuriuos sunku nupasakoti. Tiesiog reikia nuvykti ir patiems pamatyti.

 

              Svalios 3a klasės ir Tetirvinų skyriaus 2-3 klasių mokiniai,

 mokytojos Diana Strakšienė, Valda Balaišienė