Susitikimas su „Misija Sibiras 2016“ ekspedicijos vadovu

 

Spalio 24 d. septintų ir aštuntų klasių mokiniai dalyvavo susitikime su ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ dalyviu ir vadovu Arnoldu Foku. Svečias pristatė mokiniams projektą, papasakojo apie vykdomą veiklą ir nuveiktus darbus.

„Misija Sibiras“ – Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Nuo projekto vykdymo pradžios jau surengta 15 ekspedicijų į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane. Jaunimo ekspedicijos sutvarkė apie 100 lietuviškų kapinių, susitiko su Sibire tebegyvenančiais lietuviais. Grįžę ekspedicijų dalyviai pristato projektą Lietuvos ugdymo ir kultūros įstaigose.

Projektui „Misija Sibiras“ šiemet sukako 11 metų. Norinčiųjų dalyvauti ekspedicijose kasmet daugėja. Šiemet misijoje norą dalyvauti pareiškė daugiau nei 800 žmonių. Iš jų buvo atrinkta ir suformuota 16 pilietiškų jaunų žmonių  komanda. Šiais metais ekspedicijos dalyviai vyko į tolimiausią lietuvių tremties vietą – Igarką. Masinių trėmimų laikotarpiu į Igarką buvo ištremti tūkstančiai lietuvių. Ten yra išlikusios vienos didžiausių lietuvių kapinių buvusios SSRS teritorijoje.

Renginio svečias pasidalino įspūdžiais apie kelionę į Igarką, ekspedicijos dalyvių žygį per laukinę Sibiro taigą ir pelkes. Prisiminė Sibire sutiktus lietuvius ir papasakojo apie jų likimus, parodė nuotraukų, vaizdinės medžiagos apie išlikusias, bet apleistas ir sunykusias lietuviškas kapines. Didžiausiose lietuvių tremtinių kapinėse misijos dalyviai pastatė devynis kryžius. Ekspedicijos vadovas minėjo, kad medieną kryžiams teko atsiplukdyti net 1750 kilometrų iš Krasnojarsko, nes Igarkoje medienos perdirbimo kombinatas, kuriame kadaise dirbo daugybė lietuvių, jau nebeveikia.

Mokiniams labai patiko svečio pasakojimas apie patriotišką jaunimo užmojį kuo daugiau sužinoti apie vieną iš skaudžiausių mūsų tautai žaizdų – tremtį. Kiekvienas turime pažinti savo tautos istoriją ir stengtis ją įamžinti.

 

Dovilė Vaičekonytė, Aurėja Puodėnaitė,

8a klasės mokinės