Orientavimosi sporto varžybos

 

Rugsėjo 30 dieną aštuntokų grupė (6 merginos ir 5 vaikinai) dalyvavo orientavimosi sporto varžybose, kurias organizavo Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Panevėžio orientavimosi sporto klubas "Oriens".

Paskutinį kartą orientavimosi varžybos Pasvalyje vyko prieš 20 metų, todėl organizatoriai norėtų, kad ši aktyvi laisvalaikio praleidimo forma taptų tradicija ir vyktų kiekvienais metais. Orientavimosi sportas reikalauja ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir geros orientacijos vietovėje, mokėjimo naudotis kompasu, gebėjimų skaityti žemėlapį ir pažinti sutartinius ženklus.

Mūsų mokyklos aštuntokai pirmą kartą dalyvavo tokiose varžybose, todėl  norėjo išbandyti save naujoje sporto šakoje. Prieš startą varžybų dalyvis gavo žemėlapį su pažymėtais kontroliniais punktais (KP). Per 30 min. sportininkas turėjo surasti kuo daugiau KP.  Už kiekvieną surastą KP dalyvis gavo 3 taškus, o už pavėluotą minutę – 1 baudos tašką.

Po finišo buvo daug emocijų. Vieni džiaugėsi savo rezultatais, kiti tikėjosi, kad bus lengviau ir suras daugiau KP. Geriausiai sekėsi Robertui Indrišiūnui (8b), kuris surinko 34 taškus ir pelnė 3 vietą. Gerai pasirodė Markas T.(8b), Aistis A. (8b), Lukas S.(8a) ir Kristupas J.(8a). Auksė K. (8a) ir Rugilė K. (8a) surinko daugiausia taškų iš merginų. Savo rezultatais liko patenkintos ir kitos 8a klasės mokinės, t.y. Aurėja, Evita, Marija.

Geras oras, pakili nuotaika, lengvas fizinis nuovargis, visiems dalyviams įteiktos Visuomenės sveikatos biuro dovanėlės paliko gerą įspūdį apie orientavimosi sportą, sužadino norą dalyvauti ir kitais metais.

   Jolita Šatienė

Turizmo būrelio vadovė