Baltosios lazdelės diena

 

Spalio 15-ąją minima Baltosios lazdelės diena. 4b ir 1b klasės mokiniai nusprendė daugiau sužinoti apie šią  dieną.

Kodėl ši diena taip vadinasi?  Baltoji lazdelė nėra skirta pasiremti. Tai skiriamasis neregiųjų ženklas, kuris  aplinkinius informuoja, kad šiam žmogui reikia pagalbos. Baltosios lazdelės diena pasaulyje minima jau nuo 1931 metų.

Į susitikimą pasikalbėti apie minėtiną dieną su mokiniais atėjo ketvirtoko Justino mama. Ji dar vaikystėje prarado regėjimą. Moteris papasakojo, kaip gyvena nematantys žmonės. Parodė vaikams, kaip atrodo neregių laikrodis, telefonas, termometras, svarstyklės. Mokiniai pavartė knygas, apžiūrėjo žemėlapius. Pasiklausė įrašyto pasakojimo, nes nematantys žmonės knygų gali klausytis įrašuose. Pabandė pažaisti neregiųjų šaškėmis, kurios pažiūrėjus beveik nesiskiria nuo paprastų, tik palietus buvo aišku, kad vienos jų turi kalniukus, o kitos - griovelius. Visiems didelį įspūdį paliko Brailio raštu  parašytos užduotys, kurias gavo kiekvienas mokinys. Neatsirado nė vieno gudruolio, perskaičiusio  sakinius, užrašytus užduočių lapeliuose, nors visiems buvo duota abėcėlė. Vaikai noriai bandė rašyti naudodamiesi lentele ir specialiu rašikliu. Rašiklis visiems labiau priminė ylą nei parkerį. Bandė rašyti ir rašomąja mašinėle, bet ir tai sunkiai sekėsi.

Po susitikimo ir pokalbio,  mokiniai suprato, kad neregintys žmonės gali net daugiau nei matantys. Nuo dabar visi žinos, ką reiškia baltoji lazdelė. Pamatę žmogų, išsilanksčiusį baltąją lazdelę, paklaus, ar nereikia pagalbos.

Kitą savaitę Justino mama pažadėjo atvykti pas trečiokus ir antrokus pasikalbėti apie baltąją lazdelę...

 

Pradinio ugdymo metodinė grupė