Olimpinę ugnelę – į kiekvieno širdelę

Rugsėjo 19-23 dienomis Svalios pagrindinės mokyklos mokiniai jau aštuntus metus dalyvavo  ,,Mokyklos olimpinėse žaidynėse – 2016. Šiemet  jos buvo skirtos Vasaros olimpinėms žaidynėms „Rio – 2016“ paminėti.

Kiekvieno žmogaus asmenybės pagrindai pirmiausia formuojami šeimoje, bet ne mažiau svarbus ir mokyklos vaidmuo ir, žinoma, neatsiejama proceso dalis yra kūno kultūra. Sportinis rezultatas šiuo atveju nelabai svarbus – svarbiau, kad drauge sportuodami mokiniai išsiugdo tokias charakterio savybes,  kaip antai: valią, atkaklumą, siekiant pergalės ar užsibrėžto tikslo. Vaikai išmoksta sutelkti pastangas bendram rezultatui, išgirsti kitą ir pasiaukoti jo ar visos komandos labui.  Tai – bendražmogiškos vertybės, turinčios išliekamąją vertę.

Šiltą ir ramų rugsėjo 19-osios rytą visa SVALIOS mokyklos bendruomenė skubėjo į miesto parką -  Olimpinių žaidynių iškilmingą atidarymą, kuris pradėtas bendra mankšta, klasių pasisveikimais - šūkiais, iškilminga eisena, kurios priekyje nešama olimpinė vėliava ir olimpiniai žiedai. Kartu su klasėmis žygiavo ir mokyklos olimpinis talismanas – Peliukas. Šiemet jis pasikvietė draugą – policininkų talismaną – Amsį. Apėję ratą mokiniai giedojo mokyklos olimpinį himną, skaitė teisėjų  priesaiką, eiles apie sportą. Mokyklos direktorė A.Tribulskienė paskelbė žaidynių pradžią, pasveikino mokinius, sėkmingai išlaikiusius Lietuvos kūno kultūros ženklo normatyvus ir įteikė jiems pažymėjimus bei ženklelius. Sveikinimo žodžius tarė ir Sporto mokyklos direktorė E. Butrimienė, ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Jankevičienė.

Netrukus prasidėjo kovos stadiono aikštelėse: pirmokai ir antrokai draugiškai rungtyniavo žaidimų ir estafečių rungtyse, 3-4 klasių mokiniai, 5-6 mergaitės ir berniukai žaidė kvadratą, 7-8 klasių mergaitės – grindų riedulį, o 7-8 klasių berniukai – futbolą. Sudarę komandas iš 5 mergaičių ir 5 berniukų, 5-8 klasės varžėsi virvės traukimo rungtyje. Teisėjų brigados, sudarytos iš mokytojų ir 10 klasės mokinių, kvietė visus likusius išbandyti jėgas rankų lenkimo, lanko sukimo, šokinėjimo per šokdynę, antikos laikų rungtyje ,,Mesk toliau, mesk taikliau“, smiginio ir šaškių žaidimo rungtyse. 

 3-4 klasių kvadrato varžybas laimėjo 4-tų klasių komanda, nugalėjusi Biržų rajono Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinę mokyklą ir 3 – čiokų rinktinę. 5-6 kl.mergaičių ir berniukų kvadrato varžybas laimėjo 6-tų klasių rinktinės. 7-8  kl. mergaičių grindų riedulio turnyre vyko atkakli kova ir tik po baudinių serijos buvo išaiškinta klasė-nugalėtoja – 7a klasė. Berniukų futbolo aikštelėje užtikrintai laimėjo 8a klasės komanda. Virvės traukimo rungtyje nugalėtojais tapo – 6b ir 8a klasių komandos. Išsidalinę olimpinius medalius ir įgiję varžybinės patirties,  kupini gerų emocijų,  paragavę sveikuolių košės ir atsigėrę žolelių arbatos, sėkmingai grįžo namo.

Kitą rytą į mokyklą vaikai ėjo nešini darbeliais iš gamtinių medžiagų olimpine tematika. Ypač aktyvūs buvo pradinių klasių mokiniai, kurių darbeliuose galima buvo pamatyti sunkumų kilnotojus, irkluotojus, bėgikę-morką, olimpinius žiedus iš gėlių, mokyklos olimpinį talismaną iš bulvės. Tą pačią dieną 7- 8 klasių mokiniai varžėsi protų mūšyje. Daugiausiai teisingų atsakymų olimpine tematika surinko 8a klasė.  

Trečiadienį ėjome į Smegduobių parką, pasitikome ,,1000 km Širdies žygio“ dalyvį Saulių Bagdoną. Išvykus svečiui, visos klasės ruošėsi olimpinės mylios bėgimui.   Pradinių klasių mokiniai kartu su tėveliais įveikė simbolinius nuotolius, o  vyresnieji kovojo dėl medalių. Greičiausiai iš 5-tų klasių šį nuotolį įveikė ir čempionais tapo Liepa Štuopinytė (5a) ir Domas Sargevičius (5b). Šeštų klasių čempionais tapo Areta Tirilytė ir Pijus Šulčius (6b). O 7-tų klasių nugalėtojais tapo Danielius Bernotas (7b) ir Aistė Paliulytė (7a). 8-tų klasių tarpe nugalėjo Austėja  Mitkutė ir Arnas Jankauskas (8b).

Rusėjo 22 d., ketvirtadienį,  paminėdami tarptautinę ,,Dieną be automobilio“, vykome į žygius su dviračiais po Pasvalio apylinkes. 5-6 klasių mokiniai važiavo į Krinčino miestelį, aplankė poeto E. Matuzevičiaus muziejų. 7-8 klasių vyko į Pajiešmenių kaimą, aplankė obuolių perdirbimo cechą.  Dėkojame Pasvalio policijos komisariato darbuotojams, palydėjusius dviratininkus Baltijos keliu.         

Rugsėjo 23-oji – Olimpinių žaidynių – 2016“ uždarymas. Į žaidynių uždarymą atvyko ,,Pieno žvaigždžių“ komandos žaidėjai: buvęs mūsų mokyklos mokinys Paulius Petrikonis, Steponas Babrauskas ir Derix Loww. Jie trumpai papasakojo apie savo sportines karjeras, atsakė į klausimus. Dar buvo apdovanojami konkursų nugalėtojai, įteikti paguodos prizai, padėkota aktyviausiems  dalyviams. Šaškių žaidimo rungtyje nugalėtojo Vykintas Kaulinskas (6b), rankų lenkimo čempionu tapo Arnas Jankauskas (8b), antikos laikų rugtyje ,,Mesk toliau, mesk taikliau“ nugalėjo Benas Džiugas (6b), šuoliukų per šokdynę rungtyje pirmąją vietą pelnė Areta Tirilytė (6b), lanko sukimo – Guoda Paliulytė (10). Nuleidus olimpinę vėliavą, klasių kolektyvai skaidrėmis trumpai papasakojo, kiek pasiekė, prisiminė įdomiausias akimirkas. Prieš išlydėdami krepšininkus mokiniai noriai su jais fotografavosi.

Nuoširdžiai dėkoju visiems mokyklos bendruomenės nariams, dalyvavusiems renginiuose, sporto mokyklos treneriams, padėjusiems teisėjauti varžybose, Krinčino muziejaus vadovui A. Mačiuliui, šiltai priėmusiam mūsų dviratininkus, Pasvalio policijos darbuotojams, lydėjusiems keliuose.

Zita Abušova – kūno kultūros mokytoja-metodininkė