1a klasės mokinių ir jų tėvelių

akcija „Išgelbėkime kaštonus“

 

                    Lietuvoje jau ketvirti – penkti metai lėtai miršta vienas iš gražiausių medžių – kaštonas, tapęs daugelio mūsų vaikystės  simboliu. Jį pakirto lapuose parazituojantys ir žiemojantys mikrodrugiai – keršosios kaštoninės kandelės. Šis vabzdys yra kilęs iš Makedonijos. Pas mus išplito per Lenkiją iš pietesnių kraštų. Manoma, kad jam gyventi čia susidarė palankios klimatinės sąlygos. Pasak mokslininkų, kaštonų siaubas plinta keliais, kartu su transporto priemonėmis. Kaštoninių keršakandžių lervos su nukritusiais lapais peržiemoja ir pavasarį iš jų išsiritę drugiai marina kaštonus – medis pamažu miršta. Todėl kiekvieną rudenį būtina nesunki, bet visuotinė neabejingų žmonių pagalba. Vienas iš būdų išnaikinti šiuos kenkėjus – nuolat pašalinti nukritusius kaštonų lapus, kol juose vystosi kenkėjai ir dar neišsiperėjo ant kaštonų.

 1a klasės mokiniai ir jų tėveliai spalio mėnesį paskelbė akciją „Gelbėkime kaštonus“. Aktyviausi kaštonų gelbėtojai – tai Tetirvinuose gyvenantys 1 a klasės mokinukai ir jų tėveliai: Goda Launikonytė, Vanesa Launikonytė, Saulė Atstupėnaitė, Kevinas Šeškevičius, Lukas Kreišmantas. Jie susiriko prie kaime augančių kaštonų ir kibo į darbą. Kaštonus gelbėjo ir Pušalote gyvenantis 1a klasės mokinys Benas Murauskas bei Kornelijus Janušonis iš Talačkonių kaimo. Džiugu, kad pirmokai kartu su savo tėveliais neliko abejingi šiai naudingai akcijai.

Tikiuosi, kad mums, pradinukams, per ketverius metus pavyks išgelbėti nors keletą kaštonų, kurie pavasariais džiugins savo įstabiais žiedais, o rudenimis apibers spygliuotais vaisiais. Dėkoju visiems 1a klasės mokinukams ir jų tėveliams, siekiantiems išsaugoti mūsų planetos žalumą.

                                                     

1a klasės mokytoja Regina Vaičiūnienė,

gamtosauginio komiteto narė