Konferencija „Pasvalio kraštiečiai – lietuvių kalbos puoselėtojai

 

2017-ieji metai paskelbti lietuvių kalbos kultūros metais. Kovo 8 d. Pasvalio Krašto muziejuje vyko konferencija „Pasvalio kraštiečiai- lietuvių kalbos puoselėtojai“. Susirinkusiuosius su pavasariu tarmiškomis dainomis pasveikino mūsų mokyklos etnografinis ansamblis „Saulutė“.

Šiame renginyje lektorės pasakojo apie žmonės, kurie puoselėjo lietuvių kalbą ir garsino mūsų kraštą.

Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba.“ vadovė Lionė Lapinskienė papasakojo apie Petrą Būtėną, jo gyvenimą ir darbus bei Tautos ir gimtosios kalbos sampratą Petro Būtėno gyvenime ir jo darbuose. Etninės kultūros specialistė, visuomenininkė, Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnioji muziejininkė Vitalija Vasiliauskaitė pristatė Petro Būtėno darbus lietuvių kalbos ir kultūros baruose išeivijoje. Taigi dar labiau papildėme žinias apie Petrą Būtėną.

Filologė, renginių vedėja, visuomenininkė, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Albina Saladūnaitė pasakojo apie mūsų kraštui labai svarbią asmenybę Gabrielę Petkevičaitę - Bitę. Pranešimo tema „Vadinkite mane mokytoja: nuo Joniškėlio iki Panevėžio“. Daug sužinojome apie Gabrielės Petkevičaitės- Bitės gyvenimą, darbus, linksmus nutikimus.

Konferencijoje dalyvavęs Vyskupas Jonas Kauneckas kalbėjo apie tarptautinius žodžius, kurių galbūt turėtume atsisakyti, nes turime puikius lietuviškus.

Smagu, kad šioje konferencijoje dalyvavome ir praplėtėme savo žinias ir mes, Svalios pagrindinės mokyklos septintokai.

Morta Kaulinskaitė (7a)