Interviu su direktorės pavaduotoja Inesa Budzinskiene

apie pirmą kartą rašytą Nacionalinį diktantą

 

„Pasvaliukas“. Pirmą kartą šiemet visa mokykla vasario 24-ąją rašė Nacionalinį diktantą. Ko siekiama šiuo visuotinumu?

Pavaduotoja. Tai buvo puiki galimybė net ik visiems pasitikrinti žinias, bet ir didžiuotis gimtąja kalba, rašant taisyklingai. Džiugu, kad mokyklos bendruomenė aktyvi ir neabejinga gimtosios kalbos puoselėjimui.

„Pasvaliukas“. Kiek mokinių ir kiek darbuotojų mūsų mokykloje rašė Nacionalinį diktantą?

Pavaduotoja. Diktantą rašė 165 mokiniai iš 6-10 klasių. Net 20 mokyklos darbuotojų rašė diktantą, o 10 mokytojų, t.y. R.Simonavičiūtės, D.Baliūnienės, V.Lelienės, G.Šulskienės, V.Armonienės, D.Balčiūnienės, A.Mikalajūnienės, D.Strakšienės, D.Adamkavičienės, I.Budzinskienės, darbai išsiųsti į konkursą.

„Pasvaliukas“. Kaip buvo nusiteikę rašiusieji diktantą?

Pavaduotoja. Mokiniai labai entuziaztingai, su šypsenomis veiduose nekantriai laukė Nacionalinio diktanto transliacijos pradžios, o suaugusieji buvo susikaupę ir rimti. Miela, kad vyravo nuostabi, pakili, pilietiška atmosfera.

„Pasvaliukas“. Kaip Jums atrodo, ar sunkus buvo Nacionalinio diktanto tekstas (A.Šlepiko „Bedugnė“)?

Pavaduotoja. Mano manymu, tekstas nebuvo sunkus. Rašybos taisyklių teko taikyti ne per daug, o taisyklinga skyryba ne visiems buvo aiški, sunkoka.

„Pasvaliukas“. Kur buvo siunčiami Nacionalinio diktanto darbai? Kas jų laukia?

Pavaduotoja. Mokinių darbai, kuriuose ne daugiau kaip 5 klaidos bus ištaisyti iki kovo 10 dienos. Švietimo ir mokslo ministerija apdovanos raštingiausius mokinius, suaugusiuosius, o aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusios mokyklos mokinių atstovams skirs prizą – kelionę.

„Pasvaliukas“. Labai ačiū už atsakymus.