„Spalvotas gėlių pasaulis“

Kovo-balandžio mėnesiais Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos pagalbos mokiniui specialistės Vilma Gegieckienė ir Alma Žeimienė pakvietė rajono koleges su savo ugdytiniais dalyvauti integruotų veiklų projekte „Spalvotas gėlių pasaulis“.

Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 2-6 klasių mokinių komanda aktyviai įsijungė į šį projektą. Kovo mėnesį aptarėme savo veiklas ir susidarėme darbų planą. Pirmiausia buvo nuspręsta kovo 2d. apsilankyti Pasvalio gėlių - sėklų parduotuvėje „Smilga“. Čia mokiniai susipažino su  gėlių, daržovių sėklomis bei daržo įrankiais, sužinojo augalų auginimo priežiūros paslapčių, gavo dovanų serenčių sėklų.

Gautus serenčius jau kitą dieną mokiniai pasėjo, juos laistė, laukė pirmųjų daigelių. Vėliau  juos persodino ir prižiūrėjo, kol gėlės pradžiugino savo spalvotais žiedais.

Kol ant palangės stiebėsi mokinių sodinukai, pagalbos mokiniui specialistės Vilma ir Alma mokiniams surengė  popietę „ Ar pažįstame gėles?“, kurioje aptartos pavasarį, vasarą ir rudenį žydinčios gėlės. Savo žinias mokiniai įtvirtino spalvodami gėles ir klijuodami juos plakatuose pagal įvairius metų laikus.

Vaikams buvo labai smagu ne tik  pagilinti žinias apie gėles, sužinoti ar prisiminti jų pavadinimus, mokytis rūpintis augančiais daigeliais, bet ir  savo užaugintais žydinčiais serenčiais Motinos dienos proga pradžiuginti savo mamas.

Alma Žeimienė, logopedė, specialioji pedagogė

Vilma Gegieckienė, specialioji pedagogė