Prieš Šv.Kalėdų atostogas Teatro būrelis „kiTaip“ pakvietė į premjerą. Mokyklos laikraštis „Pasvaliukas“ pakalbino būrelio vadovę Rasą Simonavičiūtę.

 

1.     Kiek metų gyvuoja dramos būrelis?

Mokytoja Rasa. Teatro būrelis „kiTaip“ gyvuoja antrus metus. Čia mokiniai supažįsta su stalo, šešėlių teatro lėlių kūrimo etapais, patys save realizuoja vaidindami pasakų epizodus. Savo veiklą pristato mokyklos bendruomenei ir jos svečiams.

 

2.     Kokie mokiniai (kelintų klasių) daugiausia dalyvauja?

Mokytoja Rasa. Būrelį gali lankyti visi, kurie mėgsta vaidinti. Daugiausia tai pradinių klasių mokiniai.

 

3.     Kiek mokinių šiemet lanko būrelį „kiTaip“?

Mokytoja Rasa. Mokslo metų pradžioje norinčių lankyti būrelį buvo penkiolika 2-4 klasių.

 

4. Kas parenka repertuarą? Kas siuva kaukes, renka muziką, moko aktorius vaidinti?

Mokytoja Rasa. Spektakliukų repertuarą, muziką stengiamės rinktis visi (teatro „kiTaip“ būrelio narai), aptardami veikėjus, jų charakterius, pagrindinę kūrinio mintį, visos situacijos realizavimą. Kadangi teatro būrelis vadinasi „kiTaip“, tai ir norisi, kad kaukės būtų kitokios. Kaukes kuriu pati. Panaudoju antrines žaliavas, kurios atgyja kaip naujas daiktas. Vaikams įdomu susipažinti su savo įkūnijamais personažais. Kas moko vaidinti? Aš tik padedu mokytis vaidinti. Vaikai patys yra labai artistiški, jiems tik reikia padėti, padrąsinti, parodyti, kaip tapti dar geresniu aktoriumi.  

 

5. Kaip gimė idėja kurti spektaklį „Prieš Kalėdas“?

Mokytoja Rasa. Nuo pat rugsėjo mėnesio rengėmės gražiausiai metų šventei ir statėme spektaklį, kūrėme kaukes, repetavome, o gruodžio 21-ąją bendradarbiaudami su mokyklos jaunučių choru (vadovė D.Adamkavičienė) dainuodami kalėdines dainas ir vaidindami spektakliuką „Prieš Kalėdas“, pasveikinome mokyklos bendruomenės narius su gražiausiomis metų šventėmis. Spektakliuke vaidino patys artistiškiausi 3b ir 4a mokiniai. Jie įsikūnijo į miško gyventojus: Ostrauskaitė Justė (3b) – ožiukas Strakaliukas,  Paušaitė Goda (3b) – zuikutis Pūkuotukas, Petrauskaitė Ugnė (3b) – pelytė, voverytė,  Ranonis Pijus (4a) – vilkas, šarka, Samaitė Miglė (4a) – lapė.

Spektakliukas „Prieš Kalėdas“ (Anelės Kairaitienės „Vaikų vaidinimai“ 1998) skirtas ir mažiems, ir dideliems. Tai pamokanti istorija, kaip draugiškai gyventi, nesibarti, nekirsti eglučių, tikėti stebuklais.

Džiaugiuosi savo aktoriais, kurie yra be galo artistiški, gebantys suvaidinti vienu metu kelis vaidmenis, greitai persikūnyti į pasirinktus vaidmenis. Tapti geru aktoriumi reiškia mylėti tą, ką vaidini ir laisvai, be baimės jaustis scenoje.

6. Kas padeda rengti spektakliukus? Kur dar pasirodote (be mokyklos)?

  Mokytoja Rasa. Pernai vaidinome spektakliuką „Žaliojo miško aidas“ Pasvalio lopšelyje – darželyje „Eglutė“. Rengti spektakliukus padeda mokyklos bibliotekos vedėja Kristina Smailienė, socialinė pedagogė Lida Ubavičienė, mokytojo padėjėja Vaida Lelienė.  

 

„Pasvaliukas“ dėkoja už nuostabius spektakliukus, linki juos parodyti ir vyresniems vaikams. Žinoma, visa mokyklos bendruomenė (ir ne tik ji) lauks naujų spektakliukų vaikams ir ne vaikams.