Lapkričio 17 d. kartu su kitais mokyklos mokiniais dalyvavau tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“. Po savaitės mokytoja V. Petrikonienė pasakė, jog surinkau 188 taškus ir užėmiau 30 vietą Lietuvoje (vienintelis iš viso Pasvalio rajono), todėl mane kviečia į Vilniaus “Litexpo” parodų centrą, kuriame vyks parodos „Vaikų šalis“ ir „Mokykla 2016“. Kartu su mokytoja šias parodas galėjome aplankyti nemokamai, nes bilietus dovanojo Antano Guogos paramos fondas.

Šeštadienio rytą kartu su tėveliais išvažiavome į sostinę. Dalyvavome iškilmingoje diplomų įteikimo šventėje. Buvo susirinkęs didelis būrys 5-12 klasių mokinių, konkurso nugalėtojų. Konkurso sumanytoja ir organizatorė V. Dagienė kalbėjo, kad 2015 m. dalyvavo 1 313 000 dalyvių iš 37 pasaulio šalių. Šiais metais rezultatai dar skaičiuojami, tik kelios šalys pateikė dalyvių skaičių: Baltarusija – 71 tūkst., Čekija – 72 tūkst., Didžioji Britanija – 82 tūkst., Estija – 4 tūkst., Islandija – 1,7 tūkst., Prancūzija – 493 tūkst., Kanada – 12 tūkst.  Lietuvoje I etape dalyvavo per 33 tūkstančius mokinių. Aš gavau ne tik diplomą, bet ir „Oho‘ kryžiažodžių žurnalų grupės pasirinkto žurnalo 3 mėnesių prenumeratą.

Po renginio apžiūrėjome parodą. Labiausiai patiko Robotikos būrelio ir Vikingų kaimelio kampeliai. Taip pat labai patiko spręsti konkurso užduotis, keliauti į mūsų sostinę Vilnių. Džiaugiuos, kad mokytoja paskatino dalyvauti.

Gintaras Ubavičius (6b)