Mes – paukštelių draugai

 

2016m. gruodžio mėnesį Pasvalio rajono  pagalbos mokiniui specialistų metodinio būrelio narai organizavo integruotų veiklų projektą  „Mes - paukštelių draugai“. Šio projekto tikslas - skatinti ypatingų mokinių mokymosi motyvaciją, organizuojant užimtumą patraukliomis neformaliojo ugdymo veiklomis.

Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje projektas „Mes paukštelių draugai“ buvo vykdomas nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 16 d. integruotų veiklų projekto organizatorės ir vykdytojos – specialioji pedagogė Vilma Gegieckienė ir  logopedė Alma Žeimienė. Į projektą aktyviai įsitraukė 1-6 klasių mokiniai.

Pirmiausia su mokiniais aptarėme projekto veiklas ir pasirašėme darbų planą. Su mokiniais peržiūrėjome skaidres „Paukšteliai žiemą“, prisiminėme paukščių rūšis. Aivaras (5a) ir Auksė (5a) surinko informaciją apie Lietuvoje žiemojančius paukščius. Dovydas (6a) ir Danielius (6a) parengė  įdomų referatą „Penkios taisyklės kaip lesinti paukščius žiemą“. 2-3kl. mokiniai per logopedines pratybų parašė rašinėlius „Aš globoju paukštelius“, nuspalvino sniegenas ir zyles. Mokiniai pagamino spalvingas „ Mažąsias lesyklėles “. Įsibėgėjus projektui,  supratome, jog galime atlikti dar vieną ir gana linksmą matematikos užduotį: bandėme atspėti, kiek zylučių ir sniegenų „nutūpė“ ant Nerijos kelnių. Ir ,žinoma, pagaminome originalią lesyklėlę paukščiams.  Gaminant lesyklėlę labai atsakingai dirbo Robertas (6b).

Dalyvaudami projekte mokiniai ne tik sužinojo ar prisiminė Lietuvoje žiemojančių paukščių rūšis, bet ir išmoko juos atskirti. Taip pat susipažino, kaip paukštelius globoti, kai žemę apdengia sniegas. Įsiminė, koks maistas tinka berti į lesyklėlę ir ką kiekvienas paukštelis labiausiai mėgsta. O svarbiausia, suprato, kad reikia stebėti gamtą ir  „baltojo bado“ metu nepamiršti rūpintis sparnuočiais.

 Specialioji pedagogė Vilma Gegieckienė,  logopedė Alma Žeimienė