2016-ųjų  karnavalas – kelionė po pasaulio šalis

 

                      Mokinių taryba, vadovaujama direktorės pavaduotojos Žanetos Simonaitienės, po rudens atostogų pasirinko Kalėdų karnavalo temą – pasaulio šalis. Kiekviena klasė su auklėtojomis pasiruošė scenoje pristatyti įvairias Europos, Azijos šalis ar net žemynus.

                      Šventinį Kalėdų renginį gruodžio 23-ąją išradingai dailės mokytojos Onutės Šližienės papuoštoje sporto salėje pradėjo 4-5 klasių mergaičių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Daivos Adamkavičienės. Po smagių dainų apie Kalėdų Senį į sceną žengė dešimtokės Guoda Paliulytė ir Gabrielė Sėdžiūtė – renginio vedėjos. Pristatydamos kiekvieną klasę, vedėjos užmindavo mįslę, kokią šalį žiūrovai tuojau išvys scenoje.

                      Pirmieji kelionę po pasaulį pradėjo 5a klasės mokiniai. Jie aborigenų šokiu, didžiulio būgno garsais, bumerango  žaidimu pristatė tolimąją Australiją.

                      5b klasės kolektyvas pasirinko šokiu, net futbolininkų pasirodymu scenoje pristatyti Argentiną. Smagiai šoko puošnios panelės, meistriškai kamuolį varinėjo futbolininkai.

                      6a klasė visus išgąsdino spalvingu didžiuliu drakonu, atskridusiu čia iš Kinijos. Mizanscenos apie turtinguosius ir kilminguosius kinus, kinietiškais chalatais pasipuošusios šokėjos išsamiai pristatė didžiausią pagal gyventojų skaičių šalį.

                      Senovės Egiptas. Šią piramidžių ir Kleopatros laikų šalį išradingai pristatė 6b klasė. Istorijos detalės, artistų drabužiai, paslaptingas šokis, net krokodilas bangose nuplukdė į tolimąjį Egiptą.

                      7a klasės kolektyvas pakvietė į Japoniją. Santūrus ir nedrąsus geišų šokis (su pilna japonių kimono) į areną pakvietė sumo imtynininkus. Žiūrovus pagavo azartas, kas stipresnis, kol scenoje teisėjas iškėlė nugalėtojo ranką. Pasirodymą vainikavo smagus šokis.

Temperamentingas ritmas, tranki ir šurmulinga muzika, spalvingi drabužiai, būgnai, futbolas. Tai Brazilija, kurią scenoje meistriškai pavyko pristatyti 7b klasei. Viena šokėjų grupė keitė nė kiek ne prastesnę kitą, futbolininkų kėlinukas ir beždžionės grimasos priminė įspūdingus brazilų karnavalus...

8a klasė nukėlė visus į Prancūzijos gatves, kuriose ne tik prekiaujama pyragaičiais, bet ir stilingai šokama. Aštuntokų poros sukosi ir sukosi, įterpdamos dabarties ir praeities prancūzų gyvenimo išskirtinumų.

8b klasės kolektyvo nykštukės (tarp jų ir auklėtoja) bei gulbelės (puikiais kostiumais persirengę berniukai) savo griausmingais šokiais, saldainių lietumi pasakodami apie Suomiją priartino ne tik karnavalo finalą, bet ir Lapladiją, kurioje gyvena Kalėdų senelis. Atvyko ir jis bei atvežė kiekvienai klasei dovanų iš scenoje suvaidintos šalies.

 „Pasvaliuko“ informacija