GERUMO AKCIJOS SVALIOS MOKYKLOJE

 

Artėjant didžiausioms metų šventėms norisi tapti geresniais, apmąstyti prabėgusių metų  nuveiktus darbus, dalintis  savo gerumu.

Jau ne pirmi metai, kai Pasvalio Svalios pagrindinė mokyklos bendruomenė advento laikotarpiu savo gerumą dalija tiems, kam trūksta šilumos, jaukumo, t.y. vienišiems pagyvenusiems ir patiems mažiausiems.

Gerumo akcija šiemet prasidėjo prašymu numegzti kojinaites patiems mažiausiems mūsų šalies gyventojams. Gruodžio 19 dieną daugiau nei 100 porų mažyčių kojinaičių perduoti Neišnešiotukų asociacijai Neonatologijos klinikai Kaune.

Mokytojos Dalios Balčiūnienės iniciatyva mokiniai buvo paskatinti prisijungti prie respublikinės akcijos „VILTIES ANGELAS“,  skirtos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Mūsų mokyklos mokiniai piešė, klijavo, lipdė iš molio, vėrė iš karoliukų, siuvinėjo, rišo, drožė iš medžio įvairiausius angeliukus. Jie gruodžio 16 dieną iškeliavo į Kauną. Vaikų gaminti angelai mažiesiems ligoniukams buvo išdalinti per didžiąsias metų šventes. Geromis mintimis, švelniais rankų prisilietimais pagaminti vaikų angeliukai pradžiugino net 78 ligoniukus.

Kiekvienais metais prisimenami ir su Šventomis Kalėdomis pasveikinami mokykloje dirbę mokytojai - senjorai. Jiems pagaminti rankų darbo atvirukai, kuriais šiemet pasirūpino mokytojos Sandra Lengvinienė, Rasa Simonavičiūtė ir mokytojo padėjėja Vaida Lelienė su mokiniais.

Jau nebe pirmi metai Pasvalio Svalios pagrindinės  mokyklos mokiniai prieš didžiąsias metų šventes aplanko Pasvalio Senelių namų gyventojus.

Būrelis maironiečių, mokyklos dainininkų ir skaitovų, nuvyko pas senelius su Dalios Balčiūnienės su mokiniais  sukurtais kalėdiniais atvirukais, linkėjimais ir  mokytojos Sandros Lengvinienės paruoštomis saldžiomis staigmenomis.

                      Senelių namų salytėje susirinkę seneliai šiltais žvilgsniais pasitiko vaikus, atvežusius ne tik dovanėlių, bet ir lyrinį koncertą.  Septintokas Ignotas Ilgutis, paruoštas mokytojos Vidos Virbickienės,  perskaitė seneliams labai patikusį Maironio eilėraštį „Senelio skundas“. Muzikos mokytoja Daiva Adamkavičienė su 5-6 klasių mergaičių ansambliu padainavo ramių advento dainų. Koncerto pabaigoje mergaitės su mokytoja kalėdine daina klausytojų sielas pripildė šventės laukimo lūkesčių.

                      Deja, ne visi seneliai galėjo ateiti į I-ame aukšte esančią jaukią ir šiltą salę. Maironietės, pasipuošusios nykštukų kepurėmis, laiptais pakilo į II – III aukštuose esančius kambarius, kuriuose gyvena turintieji negalę. Džiaugsmu suspindo smalsios akys, šilumos ir gerumo prisipildė ir vaikų, ir senelių širdys.

Dalia Balčiūnienė ir Vida Virbickienė visą gruodžio mėnesį kvietė mokyklos bendruomenės narius dalintis, o vaikų ir jų tėvelių atneštą gerį talpino į klasėse pastatytas dėžes. Mamyčių ir vaikučių pakuotos dovanėlės, žaisliukai, stalo žaidimai, knygutės, drabužėliai prieš pat Šv.Kalėdas  iškeliavo į Pasvalio vaikų dienos centrą. Dalis dovanėlių buvo nuvežta į Pasvalio Žilvyčio lopšelį- darželį. Tuo pasirūpino mokyklos socialinė pedagogė Lida Ubavičienė.

Labdaros valgyklai „Varpelis“ 5-10 klasių mokiniai paaukojo arbatos,  kad sunkiai gyvenantys pasvaliečiai galėtų užėję į valgyklą sušilti. Dėkinga darbuotoja aprodė valgyklą ir papasakojo, kad pavalgo čia kiekvieną dieną daugiau nei 10 žmonių.

Gruodžio 22 dieną mokytojos Dalia Balčiūnienė ir Daiva Baniulienė su 3b klasės mergaitėmis  aplankė mažuosius ligoniukus Pasvalio ligoninės vaikų skyriuje. Šventėms ligoninėje likę mažyliai pradžiuginti mūsų mokinių pieštais atvirukais ir  žaislais.

Kaip smagu pasidžiaugti, kad vaikai mokosi dalintis tuo, ką turi, ir nuo mažų dienų sugeba atjausti bei suteikti džiaugsmą tiems, kuriems jo labai reikia. Mokinių tėveliams, klasių auklėtojoms širdingai ačiū už pagalbą.

Užplūsta džiaugsmas, kai kabinetuose pradeda pilnėti akcijai pastatytos dėžės, kai sulauki klausimo: “Ar šiemet bus GERUMO AKCIJA?“, kai mūsų mokyklos mokiniai savanoriškai prisideda ruošiant dovanėles, gaminant atvirukus, kai patys siūlosi nueiti aplankyti senelių, dirbusių mokytojų ar mažiukų ligoninėje. Išnyksta visas nuovargis, kai skleidžaisi gerumo žiedas…

 Smagu, kad turime aktyvius maironiečių organizacijos narius, kurie visada geranoriškai prisideda prie gerumo akcijos išsipildymo.

 

NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME VISAI MOKYKLOS BENDRUOMENEI, DALYVAVUSIAI DAR VIENOJE GERUMO AKCIJOJE.


                                                                                                                                                                                      
D.Balčiūnienė ir V. Virbickienė

akcijos organizatorės