Naktišokiai Pasvalio SVALIOS pagrindinėje mokykloje

 

Balandžio 21-osios vakarą Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos 3-8 klasių mokiniai, mokytojai ir jų tėveliai traukė į mokyklą pasiryžę šokti ligi pat aušros. Šventę per naktį „Šoka visa mokykla“ organizavo muzikos mokytoja Daiva Adamkavičienė, o jai padėjo mokytojos  Rasa Simonavičiūtė, Rima Vaitekūnienė, Vida Virbickienė ir socialinė pedagogė Lida Ubavičienė.

Į pasvaliečių naktišokius atvyko  svečių iš Biržų V. Jakubėno jaunimo folkloro ansamblio „Aguonėla“ (vadovė Aušra Butkauskienė). Suskambėjus pirmiesiems armonikų akordams,  šokome tradicinius šokius, pradėdami „Ciceliuke“ ir baigdami „Malūnėliu“ ar daugybę kitų įvairiausių. Muzikantai irgi keitėsi. Pailsusius groti keitė Sigitas Paliulis su savo muzikantais. Mokytoja D.Adamkavičienė su folklorinio ansamblio „Rags“ nariais Birute Lungiene, Šarūnu Paškevičium ir Dainium Tuominiu ne tik grojo, bet ir smagiai šoko, visiems davė pavyzdį ir toną. Į šventę atvyko ir Mikoliškio moterų šokėjų grupė "Vasarė", vadovaujama mokytojos Jolantos Preidžiuvienės. Spalvingai pasipuošusios moterys atvežė ne tik puikią nuotaiką, bet ir pamokė linijinių šokių.

Jau po vidurnakčio dalyvavome protų mūšyje  „2017-ieji – ir tautinio kostiumo metai“, grupelėmis rungėmės konkurse „Auksinė klausa“, vėliau savanoriai šokėjai varžėsi maratone „Iki nugriuvimo“. Šokių maratoną laimėjo Meda Ranonytė (7b) ir Vygaudas Stuogis (8a), apdovanoti pakvietimais į pasvaliečių pastatyto spektaklio premjerą „Jūratė ir Kastytis“.

Nuo 2 valandos prasidėjo visų laukta diskoteka, kurią vedė 8a klasės mokiniai Lukas Simsonas ir Kristupas Jakubonis! Pailsėti galėjome „Ramybės klėtelėje“, įkurtoje 302 kabinete. Čia nenorinčių pasnausti laukė trispalvių juostelių nėrimas, kurį organizavo technologijų mokytoja R.Simonavičiūtė.  Atsineštais  užkandžiais dalijomės mokyklos valgykloje.

Puikiai praleidome nepaprastą naktį tiek su bendraklasiais ar draugais, tiek su mokytojomis. Nors paryčiui daugelį pradėjo marinti miegas ir kojos linko iš nuovargio, bet naktišokiai visiems patiko. Tikiuosi, jog tokių renginių bus tik daugiau!

Augustė Kavaliauskaitė (7b)