Džiaugsmingi pasiekimai LOGO konkurse ir olimpiadoje

 

Balandžio pirmąją Kauno technologijos universiteto E. mokymosi  centro vaizdo konferencijų studijoje vyko kasmetinė LOGO konkurso ir olimpiados dalyvių apdovanojimo šventė. Mokiniai minėtame konkurse ir olimpiadoje šiais metais ypač aktyviai dalyvavo. Vertinimo komisijai buvo pateikti 263 darbai, kuriuos kūrė 1-8 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos mokiniai – LOGO entuziastai – kasmet  dalyvauja rajoniniame, respublikiniame konkurse ir olimpiadoje. Įdėtas dideles mokinių pastangas, kruopštų darbą, kūrybiškumą, gebėjimą puikiai dirbti su Logo sistema, pirmuosius programavimo įgūdžius pastebėjo ne tik Pasvalio rajono, bet ir respublikinio konkurso ir olimpiados mokytojai-vertintojai.

 Daiva Vaikšnienė, Komisijos pirmininkė, Kauno „Varpo“ gimnazijos mokytoja,  pristatė geriausius darbus ir pasidžiaugė, kad kasmet su dalyvių gausa sulaukiama ir vis daugiau išskirtinai puikių darbų. „Absoliučia nugalėtoja šiemet tapo Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos septintokė Fausta Langaitė (IT mokytoja Vilma Ranonienė). Ji užėmė pirmąją vietą istorijos-filmuko rungtyje tiek konkurse, tiek olimpiadoje. Labai smagu stebėti jauno žmogaus tobulėjimą“, - teigė komisijos pirmininkė. Fausta pernai taip pat užėmė prizines vietas, tik kitoje rungtyje. Penktos klasės mokinio Gusto Lazicko (IT mokytoja Vilma Ranonienė) darbelis taip pat įvertintas puikiai. Olimpiadoje iš 21 mokinių jis pelnė I-ąją vietą statinio piešinio rungtyje. Toje pačioje rungtyje, taip pat penktokė Irūna Merkelytė (IT mokytoja Vilma Ranonienė) konkurse pelnė III-ąją vietą (iš viso 74 dalyviai). 6 klasės mokinys Domantas Vareika (IT mokytoja Vilija Petrikonienė) animuoto piešinio rungtyje (92 dalyviai) konkurse pelnė III-ąją vietą. Minėto mokinio klasės draugas Vykintas Kaulinskas (IT mokytoja Vilma Ranonienė) išbandė savo jėgas žaidimo kūrimo rungtyje, kurioje reikia parodyti  pirmuosius programavimo įgūdžius. Vykinto sukurtas žaidimas pelnė III-ąją vietą (29 dalyviai) respublikinėje LOGO olimpiadoje.

Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai, o prizines vietas užėmę mokiniai namo parsivežė naudingų dovanų (ausines, 3D akinius, mobilius įkroviklius, asmenukių lazdas, puikias knygas ir kt.).

Ačiū mokinių tėveliams, kurie skatina savo vaikus domėtis LOGO programavimo priemone, padedančia ugdyti mokinių kūrybiškumą.

Būtina paminėti, jog dalyvaudami respublikiniame LOGO konkurse mokiniai darbelius kuria namuose ir siunčia vertintojams, o respublikinės olimpiados metu mokiniai kuria darbelius KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete tik 3,5 valandos.

 

Prizininkų sąrašą galima peržiūrėti svetainėje  http://www.jkm.lt/LOGO/2017/?pg=90&lang=1&menu_id=4.

Renginio akimirkos svetainėje https://jkm.ktu.edu/turinys/logo-2017-konkurso-ir-olimpiados-u-darymo-vent-s-akimirkos-2017-04-01

Vilma Ranonienė

Svalios pagrindinės mokyklos IT mokytoja

Faustos Langaitės konkursinis darbelis

Faustos Langaitės olimpiadinis darbelis

Gustas Lazickas „Kaziuko mugėje“

Irūna Merkelytė „Sportas mano gyvenime“

 

Prizininkai: Vykintas, Domantas, Gustas, Irūna ir Fausta.

 

Nuotrauka iš www.jkm.lt svetainės.

 

Vykintas dalyvavo LOGO konkurso ir olimpiados uždarymo šventėje. Nuotraukos iš www.jkm.lt svetainės.