Gamtosauginė konferencija

„Už gamtą atsakome visi“

 

Gamtosauginė konferencija įvyko kovo 31 dieną Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje.

Renginyje dalyvavo žmonės, neabejingi mus supančiai aplinkai, suvokiantys žmogaus sukeltos veiklos pokyčius gamtoje, nebijantys asmeninės atsakomybės už aplinkos išsaugojimą.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Stokienė pristatė pranešimą „Edukacinės erdvės Pasvalio rajono savivaldybėje ir jų pritaikymas ugdymo procese“. Pranešėja pasidžiaugė gražiai tvarkomomis rajono mokyklų aplinkomis, taip pat ir mūsų – Svalios pagrindinės mokyklos.

„Pasvalio Svalios pagrindinė mokykla įgyvendino 4  finansuojamus tarptautinius projektus, susijusius su gamtosauga.  Šių metų projektas „Mažiau šiukšlių“- tai tąsa, tai užbaigimas, ką mes dirbome keletą metų. Todėl galime pasidžiaugti, kad mūsų mokyklos aplinka graži, nešiukšlina, klasėse yra šiukšlių rūšiavimo dėžės. Žygio palei Lėvenį metu įsitikinome, kad paupiai teršiami daug mažiau. Daugiausiai šiukšlių klasėse būna tada,  kai per pietų pertrauką mokiniai grįžta iš „Maximos“.  Tada šiukšlių dėžės užsipildo įvairiomis pakuotėmis“, - savo pranešime teigė mokytoja Dalia Kruopienė, gamtosauginio komiteto pirmininkė.

Geografijos mokytoja Jolita Šatienė skaitė pranešimą „Gamtosauginis ugdymas per geografijos pamokas ir turizmo būrelį“. Mokytoja pristatė įvairius aktyvius  ugdymosi  metodus,  kurie leidžia pažinti aplinką, kūrybingai panaudoti atliekas, gamtines medžiagas.

Mokinių tiriamoji veikla – vienas iš pagrindinių metodų gamtamoksliniame ugdyme. Nesvarbu, kas bus tavo darbo vadovas, ar mokytojas, ar tėtis, ar mama. Betyrinėjant aplinką žygyje palei upę Lėvenį, grėbiant sergančių kaštonų lapus, norint sutikti pavasarį su žydinčia palange, gimė gausybė tiriamųjų kūrybinių darbų. Savo darbus pristatė 8a klasės mokiniai Kristupas Jakubonis, Lukas Simsonas, Aurėja Puodėnaitė. Lėvenį tyrinėjo 6b klasės mokinys Domantas Vareika, septintokai  Dovydas Lukštraupis ir  Matas Gudliauskas.  7a ir 7b klasių kūrybinės grupės sukūrė filmukus apie šiukšlių rūšiavimą.

1a klasės mokiniai kartu su tėveliais  gelbėjo kaštonus ir visą veiklą užfiksavo nuotraukose.

Konferencijoje dalyvavo ir gamtininkų iš Vaškų gimnazijos su biologijos mokytoja Rima Jasėniene. Jie pasidalijo patirtimi, kaip sekasi tvarkyti ir prižiūrėti artimiausią gamtinę aplinką, išsiaiškino, kas yra didžiausi taršos šaltiniai.

Susidomėję išklausėme  Pasvalio P.Vileišio gimnazijos mokinių pranešimų. Dešimtokės  Enrika Lazickaitė ir Simona Stuogytė gamino bioplastiką ir tyrinėjo jo savybes.

Telefonų skleidžiamų elektromagnetinių spindulių poveikį  žmogaus organizmui   tyrinėjo dvyliktokas Modestas Rimeikis.  

Daugybę metų bendradarbiaujame su lopšeliu - darželiu „Liepaite“. Mokytoja Stasė Bagdonienė pasidalijo patirtimi apie ugdymo įstaigos teritorijos gražinimą, įgyvendintus projektus.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos kultūros vertybių specialistas Gražvydas Balčiūnaitis pristatė „Anoniminių gamtininkų“ ratelio veiklą. „Ieškodami ryšio su gamta, tvarkydami apleistus kampelius, surandame bendraminčių, atliekame gerų darbų, o kartu ir gražų bendravimą“, - kalbėjo konferencijos svečias Gražvydas labai visus sudominęs įdomia veikla.

Konferencijos metu vyko 4-7 klasių „protų mūšis“ gamtosaugine tema. Dalyvavo net 9 komandos. Paradoksalu, jog nugalėtojais tapo jaunesni, t.y.  4a klasės, mokiniai.

Džiaugiamės turiningai praleista diena. Jaučiame, kad praturtėjome, kad pasidalijome savo gerąja patirtimi, savo pastebėjimais. Tikimės, kad ieškodami ryšio su gamta atrandame ryšį su žmogumi.

                                                                   Mokytoja Dalia Kruopienė,

gamtosauginio komiteto pirmininkė