6b klasės prasmingų renginių dienoraštis

Balandis mūsų klasei buvo dosnus renginių. Balandžio  5 dieną mes su klase nekantraudami ėjome į Pasvalio krašto muziejų, kuriame susipažinome su Šventų Velykų papročiais ir tradicijomis. Vos tik įžengę į vidų, pamatėme daugybę spalvotų ir įvairiais raštais išraižytų margučių. Buvo labai įdomu juos apžiūrėti ir pasigrožėti jais. O dar labiau apsidžiaugėme sužinoję, jog šiuos margučius sukūrė buvusi mūsų mokyklos mokytoja Genovaitė Bružienė. Mes taip pat ruošėmės marginti kiaušinius, bet prieš tai Gaspadorius su Gaspadine pakvietė į ratelį, pažaidino ir paplakė su verba, kad sveiki ir dideli augtume. Po to nekantraudami sėdome prie ilgo stalo ir karštu vašku piešėme įvairiausias figūrėles. Įdėjome daug pastangų, todėl visų margučiai atrodė labai dailūs. Tikrai buvo smagu. Sužinojome daug negirdėtų dalykų:  įvairių piešinių ir spalvų reikšmę, mūsų protėvių tikėjimą, jog margutis atneša laimę ir sveikatą.

Tą pačią balandžio 5 dieną sugrįžusių iš muziejaus į mokyklą jau laukė teisėsaugos atstovai. Jie mums paaiškino, kokios baudos skiriamos už nusikalstamas veikas, kaip reikia elgtis gatvėje, ką reikia turėti važiuojant dviračiu ir kt. Aš labai įdėmiai klausiausi, nes šie dalykai kiekvienam žmogui yra labai svarbūs kasdieniniame gyvenime. Kai pagalvoji, kiek daug nelaimių atsitinka dėl žmonių neatidumo.

Balandžio 7 dieną su klase ir auklėtoja Rima Vaitekūniene išvykome į Šiaulius. Labai knietėjo aplankyti man dar nematytas vietas. Iš pradžių mes atvykome į Kryžių kalną. Vaizdas tikrai įspūdingas. Pasivaikščioję po kalną, patraukėme į šalia stovintį pranciškonų vienuolyną. Ten vienuolis mums pasakojo apie pranciškonus, jų tikėjimo išskirtinumą. Vėliau Šiaulių prekybos centre „Akropolis“ žiūrėjome filmą „Šuns tikslas “. Šis filmas buvo labai įdomus, bet liūdnas. Paskutinė ekskursijos stotelė buvo saldi - šokolado fabrikas „ Rūta “. Visi gaminomės šokoladinių saldainių. Taip gardžiai saldainiai atrodė, jog norėjau iš karto visus suvalgyti. Gidė papasakojo, kur auga kakavos medžiai, kaip padaromas šokoladas . Prisigardžiavę šokolado, užsukome į „Saulės miestą“ lauktuvių namiškiams.

Vytautė Kuodytė (6a)