Europos savaitės renginiai

 

Gegužės 9 dieną mūsų mokykloje paminėta Europos diena. Aštuntokai dalyvavo bandomajame Europos egzamine. Mokiniai turėjo atsakyti į 20 klausimų apie Europos Sąjungą. Geriausiai egzaminą išlaikė 8a klasės mokinė Auksė Karnilaitė.

Mokykla įsijungė į projektą „Atgal į mokyklą“  ir gegužės 19-ąją sulaukėme garbingo svečio, ekonomisto, diplomato Petro Šimeliūno. Pasvalietis, buvęs mūsų mokyklos mokinys, savo diplomatinę karjerą pradėjo dirbdamas patarėju  Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje. 2010-2013 m. jis buvo pirmasis Lietuvos ambasadoriumi Indijoje. Šiuo metu dirba Lietuvos Užsienio Reikalų Ministerijoje.

Susitikime svečias papasakojo apie Europos Sąjungos institucijų darbą. Rodydamas nuotraukas ir įdomiai pasakodamas, prisiminė savo įspūdžius apie Indiją. Mokiniai domėjosi ambasadoriaus darbu ir klausinėjo, kaip juo tapti.

Diplomatas Petras Šimeliūnas, bendraudamas su mokyklos direktore Aleksandra Tribulskiene,  prisiminė laikus, kai mokėsi mūsų mokykloje. Geriausiai sekėsi matematika ir kiti tikslieji mokslai. Mokiniams palinkėjo mokytis visų dalykų, nes nežinai, ko gyvenime gali prireikti. Džiaugėsi, kad mokykloje mokėsi prancūzų kalbos, kurios dėka išvyko dirbti į Lietuvos ambasadą Prancūzijoje, o dirbant ambasadoriumi Indijoje reikėjo mokėti anglų kalbą.

Visi susitikimo dalyviai, ne tik daug sužinojo, bet ir gavo dovanų.  Aštuntokai pasipuošė Europos namus simbolizuojančiomis kepuraitėmis.

Po susitikimo diplomatas apsilankė mokyklos muziejuje ir pasirašė svečių knygoje.

                                                                                                                                        Geografai