Šį rugsėjį Svalios pirmokėlių klasių duris papuošė užrašas – „Antro žingsnio klasė“. Tai reiškia, kad pirmokai lavins socialinius – emocinius įgūdžius, taip pat dalyvaus smurto prevencijos programoje. Pedagogų ir psichinės sveikatos profesionalų komanda sukūrė „Antro žingsnio“ („Second Step“) programą. Jos esmė – mažinti vaikų agresyvų elgesį, išmokyti vaikus susitvarkyti su savo jausmais, atsispirti impulsyviam elgesiui, išspręsti konfliktus, problemas ir suprasti savo elgesio pasekmes. 

Ši programa sukurta Sietle, JAV, ir naudojama jau daugiau nei 20 metų įvairiose pasaulio šalyse. „Antro žingsnio“ programa plačiai taikoma Danijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje, Kanadoje, Slovakijoje, Islandijoje, Grenlandijoje. Vilniuje esantis „Paramos vaikams centras“ įsitikino šios programos veiksmingumu bei tinkamumu Lietuvos mokyklose ir 2007 m. pasirašė sutartį su „Committee for Children“. Mokytojos metodininkės Reginos Vaičiūnienės iniciatyva buvo užmegztas ryšys su „Paramos vaikams centru“, kuris koordinuoja programos įgyvendinimo kokybę bei moko pradinių klasių mokytojus dirbti su šia programa. Laukti teko pusmetį, kol buvo pranešta džiugi žinia, jog mokymai mokytojoms R.Vaičiūnienei ir J. Balčiūnaitei bus finansuojami iš europinių lėšų.  „Antro žingsnio“ programa yra įdomi, pritaikyta vaikui – įvairios veiklos formos, ją lengva naudoti pamokoje (plakatai, kortelės, DVD įrašai).

„Antras žingsnis“ atkreipia dėmesį į paprastus, žemiškus, tačiau svarbius dalykus: dėmesio, atjautos kitam parodymas, gebėjimas suprasti ir nuoširdus domėjimasis šalia esančiu, drąsa užkalbinti ir gebėjimas susivaldyti. Teigiamas „Antro žingsnio“ programos poveikis vaikų elgesiui žymiai padidės, nes bus įtraukiami ir tėvai, kurie reguliariai gaus laiškus į namus. 

„Antro žingsnio“ programos pirmoji pamokėlė mokiniams jau įvyko ir jos tęsis visus keturis mokslo metus.  Pasiekusi Svalios pagrindinės mokyklos pirmokų klases, ši programa suteikė mokytojoms efektyvų įrankį darbui, vaikams – realią galimybę augti sėkmingiems ir sveikiems, o tėvams – ramybę, žinant, kad klasėje vaikai gaus tvirtos ir atsparios psichikos pagrindą, kuris bus taip reikalingas besikeičiančiame jų gyvenime. Specialistai tvirtina, kad yra tiesioginis ryšys tarp vaikų socialinių – emocinių įgūdžių bei pasiekimų moksle, tad tikimės, jog pagausės bendraminčių ne tik mūsų mokykloje, bet ir rajone. Daugiau informacijos apie šią programą: www.pvc.lt

                                                                Pirmų klasių mokytojos R.Vaičiūnienė, J.Balčiūnaitė